RCH654NP-680K
Mfr.Part #
RCH654NP-680K
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Description
FIXED IND 68UH 510MA 480 MOHM TH
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
EAR99
Termination :
Test Frequency :
2.52MHz
Height :
5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Inductance :
68μH
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Package / Case :
Weight :
500.000539mg
Max DC Current :
510mA
Current Rating :
510mA
Type :
Wirewound
Lead Length :
4mm
Lead Spacing :
4mm
Series :
RCH-654
Tolerance :
±10%
Mount :
DC Resistance (DCR) :
480mOhm Max
Lead/Base Style :
Radial
Datasheets
RCH654NP-680K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD