RCH654NP-391K
Mfr.Part #
RCH654NP-391K
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Description
FIXED IND 390UH 210MA 2.47OHM TH
ROHS3 Compliant
Lead Length :
4mm
Height :
5mm
Lead/Base Style :
Radial
Inductance :
390μH
DC Resistance (DCR) :
2.47Ohm Max
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Test Frequency :
1kHz
Max DC Current :
210mA
Series :
RCH-654
Wirewound
Lead Spacing :
4mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Current Rating :
210mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Weight :
500.000539mg
Package / Case :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
RCH654NP-391K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD