RB30-3R3M-RC
Mfr.Part #
RB30-3R3M-RC
Description
3.3uH +/-20% Radial Bobbin Ind.
Stock
4
In Stock :
4
Frequency - Self Resonant :
79MHz
Inductance :
3.3 µH
Material - Core :
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Current - Saturation (Isat) :
5.5A
Q @ Freq :
20 @ 7.96MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
DC Resistance (DCR) :
25mOhm Max
Size / Dimension :
0.335" Dia (8.50mm)
Datasheets
RB30-3R3M-RC
Allied Components International RB30-3R3M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD