RB30-121K-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RB30-121K-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet
Download
Description
120uH +/-10% Radial Bobbin Ind.
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
840mA
Inductance :
120 µH
Mounting Type :
Through Hole
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
3.4MHz
Shielding :
Unshielded
Series :
Size / Dimension :
0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
DC Resistance (DCR) :
320mOhm Max
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Package :
Tray
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Tolerance :
±10%
Material - Core :
Supplier Device Package :
Radial
Product Status :
Active
Features :
Ratings :
Datasheets
RB30-121K-RC
Allied Components International RB30-121K-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD