RB30-221K-RC
Mfr.Part #
RB30-221K-RC
Description
220uH +/-10% Radial Bobbin Ind.
Stock
7
In Stock :
7
Size / Dimension :
0.335" Dia (8.50mm)
Ratings :
Inductance :
220 µH
Current - Saturation (Isat) :
640mA
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Frequency - Self Resonant :
2.7MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Tolerance :
±10%
Datasheets
RB30-221K-RC
Allied Components International RB30-221K-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD