QYX2A224KTP1FG
Mfr.Part #
QYX2A224KTP1FG
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Terminal Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Width :
7mm
Height Seated (Max) :
0.846 21.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
PC Pins
Surface Mount :
No
Capacitance :
0.22µF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
14mm
Size / Dimension :
0.551Lx0.276W 14.00mmx7.00mm
Datasheets
QYX2A224KTP1FG
QYX 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester
QYX2A224KTP1FG Overview
In order for systems to function, a rated (DC) voltage (URdc) of 100V is required internally.The lead spacing of this electrical device is 0.295 7.50mm.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~85°C.
QYX2A224KTP1FG Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 100V