QYX2A184JTP
Mfr.Part #
QYX2A184JTP
Description
CAP FILM 0.18UF 5% 100VDC RADIAL
Published :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
0.18µF
Factory Lead Time :
28 Weeks
Length :
16.5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
9.5mm
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.551Lx0.276W 14.00mmx7.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Number of Terminations :
2
Terminal Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
100V
QYX
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Size Code :
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Datasheets
QYX2A184JTP
Nichicon QYX2A184JTP
QYX 0.18μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester Through Hole
QYX2A184JTP Overview
Lead spacing is 0.394 10.00mm for this electrical device.Devices with a -40°C~85°C temperature capability can be operated.