QS81XXY12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QS81XXY12
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 8MM FIXED YEL 12V SLDR
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Mount :
Snap in
Panel Cutout Dimensions :
0.315 (8.00mm)
Min Operating Temperature :
-30°C
Lens Transparency :
Diffused
Termination :
Solder
Luminous Intensity :
20 mcd
Material :
PC, Polycarbonate
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Lens Style :
Round with Flat Top
Max Operating Temperature :
85°C
Lamp Color :
Yellow
Series :
QS
Type :
LED
Termination Style :
Solder Lug
Factory Lead Time :
15 Weeks
Forward Voltage :
2.1V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Forward Current :
20mA
Voltage - Rated :
12V
Length :
38mm
Viewing Angle :
30°
Ratings :
DC
Panel Cutout Shape :
Round
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
20mA
Lens Size :
10.00mm Dia