QS81XXHG220
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QS81XXHG220
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 8MM FIXED HI GRN 220V
Stock
430
In Stock :
430
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
85°C
HTS Code :
Luminous Intensity :
1.2 cd
Lamp Color :
Green
Mount :
Snap in
Termination Style :
Solder Lug
Factory Lead Time :
15 Weeks
Termination :
Solder
Min Operating Temperature :
-30°C
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Supply Voltage :
220V
Panel Cutout Shape :
Round
Length :
28mm
Forward Current :
3mA
Voltage - Rated :
220V
Panel Cutout Dimensions :
0.315 (8.00mm)
Millicandela Rating :
1200mcd
Lens Size :
10.00mm Dia
Type :
LED
Lens Transparency :
Diffused
Current Rating :
3mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Style :
Round with Flat Top
Series :
QS
Viewing Angle :
45°
Ratings :
AC
Forward Voltage :
3.3V