QS81XXHO110
Mfr.Part #
QS81XXHO110
Description
INDICATOR 8MM FIXED HI ORA 110V
Min Operating Temperature :
-30°C
Luminous Intensity :
4.1 cd
Millicandela Rating :
4100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315 (8.00mm)
Voltage - Rated :
110V
Viewing Angle :
45°
Lamp Color :
Orange
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
85°C
Termination :
Solder
Current Rating :
6mA
Termination Style :
Solder Lug
Forward Current :
6mA
Lens Size :
10.00mm Dia
Ratings :
AC
Length :
28mm
Forward Voltage :
2.2V