QADA-65-15-1401
Mfr.Part #
QADA-65-15-1401
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Stock
692
In Stock :
692
Approval Agency :
BSMI, CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, PSE
Series :
QADA-65 (65W)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Output :
15V
No Load Power Consumption :
210mW Max
Form :
Desktop (Class I)
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Input :
100V~240VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Region Utilized :
International
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65W
Current - Output (Max) :
4.34A
Datasheets
QADA-65-15-1401
Qualtek Electronics Corp. QADA-65-15-1401
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'