QADA-120-12-1442
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QADA-120-12-1442
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 108W
Stock
405
In Stock :
405
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
0°C~40°C
Power (Watts) :
108W
Voltage - Output :
12V
Cord Length :
39.4 1.00m
Form :
Desktop (Class I)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
6.62Lx2.60W x 1.54 H 168.1mmx66.0mmx39.0mm
Weight :
1.301lb 590.0g
Current - Output (Max) :
9A
Series :
QADA-120 (120W)
No Load Power Consumption :
210mW Max
Efficiency :
Level VI
Region Utilized :
International
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Approval Agency :
BSMI, CB, CE, cULus, FCC, GS, PSE
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Input :
100V~240VAC
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
QADA-120-12-1442
Qualtek Electronics Corp. QADA-120-12-1442
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'