PYB20-Q48-S5-H
Mfr.Part #
PYB20-Q48-S5-H
Description
DC DC CONVERTER 5V 20W
Voltage - Output 1 :
5V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Output Voltage :
5V
Efficiency :
90%
Height :
25.146mm
Voltage - Input (Max) :
75V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Input (Min) :
18V
JESD-30 Code :
R-MXMA-X6
Trim/Adjustable Output :
yes
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Number of Functions :
1
Input Voltage-Nom :
48V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Current - Output 1 :
4A
Max Power Dissipation :
20W
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
Number of Outputs :
1
Weight :
58.000006g
Mount :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Power :
20W
Number of Terminations :
6
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Module
Published :
Packaging :
Bulk
Series :
PYB20-T (20W)