PYB20-Q24-D12-H-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYB20-Q24-D12-H-T
Manufacturer
Bel
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Number of Functions :
1
Height :
25.146mm
Mount :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
Module
Input Voltage-Nom :
24V
Trim/Adjustable Output :
No
Voltage - Input (Max) :
36V
Current - Output 1 :
834mA
Series :
PYB20-T (20W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
58.000006g
Number of Outputs :
2
Approval Agency :
EN, IEC
Output Voltage :
12V
Current - Output 2 :
834mA
JESD-30 Code :
R-MXMA-X6
Voltage - Output 1 :
12V
Type :
Enclosed
Voltage - Output 2 :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Output Power :
20W
Max Power Dissipation :
20W
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Terminations :
6
Pbfree Code :
yes
Voltage - Input (Min) :
9V
Current - Output (Max) :
834mA 834mA
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
Published :
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C~85°C