PYB20-Q48-S24-DIN
Mfr.Part #
PYB20-Q48-S24-DIN
Description
DC/DC CONVERTER 24V 20W
Voltage - Input (Max) :
75V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Output Power :
20W
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.87 H 76.0mmx31.5mmx22.2mm
Series :
PYB20-DIN (20W)
Max Power Dissipation :
20W
Height :
22.098mm
Efficiency :
88%
Voltage - Output 1 :
24V
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Input (Min) :
18V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
DIN Rail
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Weight :
69.99999g
Packaging :
Tray
Current - Output 1 :
834mA