PYB20-Q48-S12-U
Mfr.Part #
PYB20-Q48-S12-U
Description
DC/DC CONVERTER 12V 20W
Size / Dimension :
2.16Lx2.06W x 0.75 H 54.9mmx52.3mmx19.1mm
Current - Output (Max) :
1.667A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Enclosed
Number of Functions :
1
Input Voltage-Nom :
48V
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
20W
Series :
PYB20-U (20W)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tray
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Output Voltage :
12V
Efficiency :
89%
Number of Terminations :
8
Output Power :
20W
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input (Max) :
75V
Number of Outputs :
1
Weight :
28.349523g
JESD-30 Code :
R-MXMA-X8
Trim/Adjustable Output :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Output 1 :
12V
Voltage - Input (Min) :
18V
Height :
19.05mm