PYB20-Q24-S24-H-T
Mfr.Part #
PYB20-Q24-S24-H-T
Description
DC/DC CONVERTER 24V 20W
Input Voltage-Nom :
24V
Output Voltage :
24V
Series :
PYB20-T (20W)
Type :
Enclosed
Terminal Form :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Input (Min) :
9V
Efficiency :
90%
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Input (Max) :
36V
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
Height :
25.146mm
Current - Output 1 :
834mA
Output Power :
20W
Max Power Dissipation :
20W