PYB20-Q24-S12-H-T
Mfr.Part #
PYB20-Q24-S12-H-T
Package / Case
Module
Description
DC/DC CONVERTER 12V 20W
1 (Unlimited)
Trim/Adjustable Output :
yes
Efficiency :
89%
Number of Functions :
1
JESD-30 Code :
R-MXMA-X6
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output 1 :
12V
Height :
25.146mm
Mount :
Chassis Mount
Package / Case :
Module
Input Voltage-Nom :
24V
Output Power :
20W
Number of Terminations :
6
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Type :
Enclosed
Packaging :
Tray
Voltage - Input (Max) :
36V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Voltage :
12V
Series :
PYB20-T (20W)
Voltage - Input (Min) :
9V
Current - Output 1 :
1.667A
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
Max Power Dissipation :
20W
Published :
Weight :
58.000006g
Current - Output (Max) :
1.67A