PYB20-Q24-D5-H-T
Mfr.Part #
PYB20-Q24-D5-H-T
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W
Product Category :
Current - Output (Max) :
2A 2A
Output Power :
20W
Type :
Enclosed
Current - Output 2 :
2A
14 Weeks
Voltage - Output 2 :
-5V
Voltage - Output 1 :
5V
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
Max Power Dissipation :
20W
Trim/Adjustable Output :
No
Height :
25.146mm
Voltage - Input (Min) :
9V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Input Voltage-Nom :
24V
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Number of Outputs :
2
Voltage - Input (Max) :
36V
Efficiency :
86%
Series :
PYB20-T (20W)
Current - Output 1 :
2A
Output Voltage :
5V