PSU23335A
Mfr.Part #
PSU23335A
Description
CAP ALUM 233UF 250V QC TERM
Stock
5
In Stock :
5
Capacitance :
233μF
Size / Dimension :
2.063Dia 52.40mm
Voltage - Rated DC :
220V
Published :
2006
Operating Temperature :
-40°C~65°C
Height :
111.1mm
REACH SVHC :
No SVHC
Aluminium
Lead Free :
Lead Free
Lead Pitch :
16.002mm
Tolerance :
0% +20%
Diameter :
52.38mm
Height Seated (Max) :
4.375 111.13mm
Voltage - Rated AC :
220V
Datasheets
PSU23335A
Cornell Dubilier Electronics PSU23335A
PSU 233μF Capacitor 0% +20% Bulk Chassis Mount 2.063Dia 52.40mm -40°C~65°C Bi-Polar 16.002mm Radial, Can - QC Terminals