PS1-01-24-G
Mfr.Part #
PS1-01-24-G
Description
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Height :
47.244mm
Max Output Current :
25A
Min Operating Temperature :
-20°C
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Input :
85V~264VAC
Length :
201.93mm
Power (Watts) :
600W
Width :
88.9mm
Operating Temperature :
-20°C~65°C With Derating
Max Power Dissipation :
600W
Size / Dimension :
7.95Lx3.50W x 1.86 H 201.9mmx89.9mmx47.3mm
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Max Operating Temperature :
65°C
Current - Output (Max) :
25A
Voltage - Isolation :
4.242kV
Datasheets
PS1-01-24-G
Vicor PS1-01-24-G
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD