PS-26PF-D4T1-PKL1
Mfr.Part #
PS-26PF-D4T1-PKL1
Description
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
Row Spacing - Mating :
0.100 (2.54mm)
Shrouding :
Unshrouded
Contact Length - Mating :
0.177 4.50mm
Pitch - Mating :
0.100 2.54mm
Number of Pins :
26
Pitch :
2.54mm