PRSF1JA39K0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PRSF1JA39K0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 39K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~235°C
Series :
RSF
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
39kohm
Size / Dimension :
0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package / Case :
Axial
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Composition :
Metal Oxide Film
Datasheets
PRSF1JA39K0
Stackpole Electronics, Inc. PRSF1JA39K0
39kOhm, 1W, Metal Oxide Film,