PRSF1JA13K0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PRSF1JA13K0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 13K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
RSF
Resistance :
13kOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.433L 4.50mmx11.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~235°C
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
PRSF1JA13K0
Stackpole Electronics, Inc. PRSF1JA13K0
13kOhm, 1W, Metal Oxide Film,