PRG.N0.4GL.LC65GZ
Mfr.Part #
PRG.N0.4GL.LC65GZ
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Number of Positions :
4 (Power)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Current Rating :
8A
Color :
Gray
Shell Size - Insert :
N04
Datasheets
PRG.N0.4GL.LC65GZ
PRG.N0.4GL.LC65GZ Overview
PRG.N0.4GL.LC65GZ Features
1P series
PRG.N0.4GL.LC65GZ Applications
There are a lot of LEMO
PRG.N0.4GL.LC65GZ Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER