PRG.M0.9GL.LC52Z
Mfr.Part #
PRG.M0.9GL.LC52Z
Description
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Shell Size - Insert :
M09
Number of Positions :
9
Current Rating :
3A
Push-Pull, Detent Lock
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Color :
Gray
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Datasheets
PRG.M0.9GL.LC52Z
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PRG.M0.9GL.LC52Z Overview
PRG.M0.9GL.LC52Z Features
1P series
PRG.M0.9GL.LC52Z Applications
There are a lot of LEMO
PRG.M0.9GL.LC52Z Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER