PRG.M0.6TL.LC39N
Mfr.Part #
PRG.M0.6TL.LC39N
Backshell Material, Plating :
Polyetherimide (PEI)
Operating Temperature :
-50°C~170°C
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Shell Material :
Polyetherimide (PEI)
Bulk
Pbfree Code :
yes
Color :
Black
Current Rating :
6A
Datasheets
PRG.M0.6TL.LC39N
Receptacle, Female Sockets Polyetherimide (PEI) Free Hanging (In-Line) 6 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PRG.M0.6TL.LC39N Overview
PRG.M0.6TL.LC39N Features
1P series
PRG.M0.6TL.LC39N Applications
There are a lot of LEMO
PRG.M0.6TL.LC39N Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER