PRG.M0.6NL.LC39R
Mfr.Part #
PRG.M0.6NL.LC39R
Color :
Black, Red
Current Rating :
6A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Datasheets
PRG.M0.6NL.LC39R
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 6 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PRG.M0.6NL.LC39R Overview
PRG.M0.6NL.LC39R Features
1P series
PRG.M0.6NL.LC39R Applications
There are a lot of LEMO
PRG.M0.6NL.LC39R Circular Connectors applications.
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER