PRG.M0.5GL.LC39N
Mfr.Part #
PRG.M0.5GL.LC39N
Description
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Shell Size - Insert :
M05
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Current Rating :
7A
Color :
Black, Gray
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Number of Positions :
5
Datasheets
PRG.M0.5GL.LC39N
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PRG.M0.5GL.LC39N Overview
PRG.M0.5GL.LC39N Features
1P series
PRG.M0.5GL.LC39N Applications
There are a lot of LEMO
PRG.M0.5GL.LC39N Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER