PRG.M0.2NL.LC52R
Mfr.Part #
PRG.M0.2NL.LC52R
Description
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Number of Positions :
2
Shell Size - Insert :
M02
Color :
Black, Red
Current Rating :
10A
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Datasheets
PRG.M0.2NL.LC52R
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 2 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
PRG.M0.2NL.LC52R Overview
PRG.M0.2NL.LC52R Features
1P series
PRG.M0.2NL.LC52R Applications
There are a lot of LEMO
PRG.M0.2NL.LC52R Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER