PRF18BG471QB5RB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PRF18BG471QB5RB
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
THERMISTOR PTC 470 OHM 50% 0603
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Temperature Sensors - PTC Thermistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Supply Voltage (DC) :
32V
Operating Temperature :
-20°C~90°C
Resistor Type :
PTC THERMISTOR
Voltage :
32V
Max Voltage Rating (DC) :
32V
Thermistor Application :
OVERLOAD PROTECTION
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
50%
Resistance Tolerance :
±50%
REACH SVHC :
No SVHC
HTS Code :
Resistance :
470Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance @ 25°C :
470Ohm
Case Code (Imperial) :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Depth :
800μm
Length :
1.6mm