PRA.M1.4GL.LC39J
Mfr.Part #
PRA.M1.4GL.LC39J
Description
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
Current Rating :
2A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Color :
Gray, Yellow
Shell Size - Insert :
M14
Number of Positions :
14
Datasheets
PRA.M1.4GL.LC39J
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull, Detent Lock
PRA.M1.4GL.LC39J Overview
PRA.M1.4GL.LC39J Features
1P series
PRA.M1.4GL.LC39J Applications
There are a lot of LEMO
PRA.M1.4GL.LC39J Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER