PRA.M0.9TL.LC52Z
Mfr.Part #
PRA.M0.9TL.LC52Z
Description
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Color :
Black
Operating Temperature :
-50°C~170°C
Current Rating :
3A
Shell Material :
Polyetherimide (PEI)
Free Hanging (In-Line)
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating :
Polyetherimide (PEI)
Shell Size - Insert :
M09
Number of Positions :
9
Datasheets
PRA.M0.9TL.LC52Z
Receptacle, Female Sockets Polyetherimide (PEI) Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull, Detent Lock
PRA.M0.9TL.LC52Z Overview
PRA.M0.9TL.LC52Z Features
1P series
PRA.M0.9TL.LC52Z Applications
There are a lot of LEMO
PRA.M0.9TL.LC52Z Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER