PRA.M0.4GL.LC52N
Mfr.Part #
PRA.M0.4GL.LC52N
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Free Hanging (In-Line)
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Color :
Black, Gray
Shell Size - Insert :
M04
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Number of Positions :
4
Current Rating :
8A
Datasheets
PRA.M0.4GL.LC52N
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Bulk A Push-Pull, Detent Lock
PRA.M0.4GL.LC52N Overview
PRA.M0.4GL.LC52N Features
1P series
PRA.M0.4GL.LC52N Applications
There are a lot of LEMO
PRA.M0.4GL.LC52N Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER