PR03000203901JAC00
Mfr.Part #
PR03000203901JAC00
Description
RES 3.9K OHM 3W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
750V
Diameter :
5.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.657L 5.20mmx16.70mm
Max Power Dissipation :
3W
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
750V
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Resistance :
3.9kohm
Operating Supply Voltage :
750V
No
Vishay PR03000203901JAC00
FIXED RESISTOR, 3.9kOhm, Metal Film,