PR03000202703JAC00
Mfr.Part #
PR03000202703JAC00
Description
RES 270K OHM 3W 5% AXIAL
Operating Supply Voltage :
750V
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
REACH SVHC :
Unknown
Published :
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
Wire
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
750V
Resistance :
270kOhm
Voltage - Rated :
750V
Tubular
Weight :
1.09999g
Power Rating :
3W
Surface Mount :
No
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
5.2mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):750
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.205Diax0.657L 5.20mmx16.70mm
Max Power Dissipation :
3W