PR01000106803JR500
Mfr.Part #
PR01000106803JR500
Description
RES 680K OHM 1W 5% AXIAL
Operating Supply Voltage :
350V
Published :
Voltage - Rated DC :
350V
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
350V
Max Power Dissipation :
1W
Construction :
Tubular
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Diameter :
2.5mm
Resistance :
680kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay PR01000106803JR500
FIXED RESISTOR, 680kOhm, Metal Film,