PR01000106802JA100
Mfr.Part #
PR01000106802JA100
Description
RES 68K OHM 5% 1W AXIAL
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
EAR99
Contact Plating :
Tin
Operating Supply Voltage :
350V
Military Standard :
Not
Packing Method :
Ammo Pack
Resistance :
68kOhm
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tubular
Vishay PR01000106802JA100
Through Hole FIXED RESISTOR, 68kOhm, Metal Film,