PR01000105600JA100
Mfr.Part #
PR01000105600JA100
Description
RES 560 OHM 5% 1W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Published :
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±5%
PR01
Military Standard :
Not
Operating Supply Voltage :
350V
Diameter :
2.5mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
560Ohm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C