PR01000104309JR500
Mfr.Part #
PR01000104309JR500
Description
RES 43 OHM 1W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
580 μm
Published :
REACH SVHC :
Unknown
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Supply Voltage :
350V
Voltage - Rated :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Tubular
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
TR
Diameter :
2.5mm
Resistance :
43Ohm
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Surface Mount :
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated DC :
350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm