PR01000102707JA500
Mfr.Part #
PR01000102707JA500
Description
RES 0.27 OHM 5% 0.6W AXIAL
14 Weeks
Length :
8mm
Military Standard :
Not
Width :
2.5mm
Resistance :
270mOhms
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Supply Voltage :
350V
Supplier Device Package :
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Termination :
Vishay PR01000102707JA500
270mOhms, 0.6W, Metal Film,