PR01000102702JR500
Mfr.Part #
PR01000102702JR500
Description
RES 27K OHM 1W 5% AXIAL
TR
Weight :
211.997734mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Diameter :
2.5mm
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Voltage - Rated DC :
350V
Voltage - Rated :
350V
Military Standard :
Not
Power Rating :
1W
Operating Supply Voltage :
350V
Lead Diameter :
580 μm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Resistance :
27kOhm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Vishay PR01000102702JR500
FIXED RESISTOR, 27kOhm, Metal Film,