PR01000102203JR500
Mfr.Part #
PR01000102203JR500
Description
RES 220K OHM 1W 5% AXIAL
Voltage - Rated DC :
350V
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
REACH SVHC :
Unknown
Operating Supply Voltage :
350V
Published :
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
220kOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay PR01000102203JR500
FIXED RESISTOR, 220kOhm, Metal Film,