PR01000101809JR500
Mfr.Part #
PR01000101809JR500
Description
RES 18 OHM 1W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
350V
Voltage - Rated DC :
350V
Power Rating :
1W
580 μm
Radiation Hardening :
Max Power Dissipation :
1W
Diameter :
2.5mm
Axial
Contact Plating :
Tin
Operating Supply Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm