PR01000101509JA100
Mfr.Part #
PR01000101509JA100
Description
RES 15 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
15Ohm
Mount :
Through Hole
Power Rating :
1W
Diameter :
2.5mm
Voltage - Rated :
350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Supply Voltage :
350V
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packaging :
Tape and Box (TB)
PR01
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
No
Vishay PR01000101509JA100
Through Hole FIXED RESISTOR, 15Ohm, Metal Film,