PPN270JT-73-10R
Mfr.Part #
PPN270JT-73-10R
Description
RES 10 OHM 5% 2.7W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Power (Watts) :
2.7W
Tolerance :
±5%
Resistance :
10Ohm
Datasheets
PPN270JT-73-10R
YAGEO PPN270JT-73-10R
10Ohm, 2.7W, Wirewound,