PPN270JT-73-0R27
Mfr.Part #
PPN270JT-73-0R27
Description
RES 0.27 OHM 5% 2.7W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Power (Watts) :
2.7W
Resistance :
270mOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
PPN270JT-73-0R27
YAGEO PPN270JT-73-0R27
270mOhm, 2.7W, Wirewound,