PPN100JT-52-100R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PPN100JT-52-100R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Published :
Series :
PPN
Factory Lead Time :
20 Weeks
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
PPN100JT-52-100R
YAGEO PPN100JT-52-100R
100Ohm, 1W, Wirewound,