PPN100JT-52-120R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PPN100JT-52-120R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 120 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
Resistance :
120Ohm
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
PPN
Package / Case :
Axial
Composition :
Wirewound
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
PPN100JT-52-120R
YAGEO PPN100JT-52-120R
120Ohm, 1W, Wirewound,