PP300T120
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PP300T120
Manufacturer
Powerex, Inc.
Package / Case
Power Module
Datasheet
Download
Description
IGBT ASSEMBLY 3PHASE 1200V 300A
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Voltage - Isolation :
2500VDC
Configuration :
3 Phase
Type :
IGBT
Polarity :
NPN
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage :
1.2kV
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Package / Case :
Power Module
Current :
300A
Datasheets
PP300T120
Introducing Power Driver Modules Powerex, Inc. PP300T120 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:IGBT, Voltage:1.2kV, Package / Case:Power Module, PP300T120 pinout, PP300T120 datasheet PDF, PP300T120 amp .Beyond Power Driver Modules Powerex, Inc. PP300T120 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.